WwW.Ks-HacKeRs.De.Vu

Mir se erdhe ne forumin mat madh shqiptar WwW.Ks-hAcKeRS.De.vU
 
ForumForum  CalendarCalendar  PortalliPortalli  PytėsoriPytėsori  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si ta beni Dynamic IP [IP te ndryshueshme]

Shko poshtė 
AutoriMesazh
EnDrItChE
Webmaster
Webmaster
avatar

Numri i postimeve : 255
Age : 26
Location : Orizare
Registration date : 08/11/2007

MesazhTitulli: Si ta beni Dynamic IP [IP te ndryshueshme]   Wed Nov 14, 2007 7:43 am


Si ta beni Dynamic IP [IP te ndryshueshme]
<hr style="COLOR: #c9def8" SIZE=1>Si ta bejme dynamic ip shkojme My Network Places anash dritares e keni
View my network connections klikoni mbi te dhe pasi tju hapet dritarja klikoni mbi Local Area Connection me te djathten Properties pasi tju paraqitet ditarja e zgjedhni Internet Protocol (TCP/IP) e keni butonin aty afer ja boni prap Properties dhe ia bon Use following IP adress e jep nje ip adrese palidhje edhe klikoni OK> prap OK ose cancel te disa dhe prisni 1 min prap kthehuni tek e njejta dritare ne Internet Protocol (TCP/IP) prap Properties dhe qetash ia bon Obtain an IP adress automatically edhe qaq u kry
gjithashtu ju qe perdorni IP adres Dynamice ne rapidshare shum leht mundeni me hjek download time limit-in veq ja bon Disconnect edhe prap Connect edhe hjeket mundeni te downloadoni
Por gjithashtu mundemi edhe ne kete metode procesi vijon permes command prompt window dmth shkojme :
Start > Run > cmd
dhe pasi te na hapet cmd e shkrun qiket:
Cito:

ipconfig /release
pret 10 sec dhe e shenon pastaj keshtu:
Cito:

ipconfig /flushdns
ipconfig /renew
Download:
Cito:

rapidshare.com/files/63711586..._IP_Forcer.rar
Mirror:
Cito:

http://www.ma-piks.ch/shshHackers_IP_Forcer.rar
Password:
Cito:

shsharmy

_________________
Nr 1 Forum:
www.endriti.yoo7.com
Nese doni te kontaktoni me admin ja adresa:
interi_adriano_endriti@hotmail.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.diti-ks.forumotion.com
 
Si ta beni Dynamic IP [IP te ndryshueshme]
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
WwW.Ks-HacKeRs.De.Vu :: Programe,Mesime,Seriale etj.... :: Ebooks/Tutoriale-
Kėrce tek: